Бројот на жртви во земјотресот во Сирија и Турција надмина 8.400

– Бројот на загинати од разорниот земјотрес во Сирија надмина 2.500, со што вкупниот број на загинати во Турција и Сирија надмина 8.400. Британските медиуми пренесуваат дека спасувачите соопштуваат дека бројот на жртвите во северозападна Сирија, дел од земјата што е под контрола на опозицијата, се зголемил на повеќе од 1.280. Спасувачкиот тим на невладината …

Бројот на жртви во земјотресот во Сирија и Турција надмина 8.400 Read More »

Прашање на неделата:

Coming Soon
Дали сте задоволни од организацијата на чествувањето на 151-от роденден на Гоце Делчев?
Дали сте задоволни од организацијата на чествувањето на 151-от роденден на Гоце Делчев?
Дали сте задоволни од организацијата на чествувањето на 151-от роденден на Гоце Делчев?

ВИДЕО | Ал Хилал го изненади Фламенго и се пласираше во финалето на Светското клупско првенство

Фудбалерите на Ал Хилал се пласираа во финалето на Светското клупско првенство откако во полуфиналето го изненадија бразилски Фламенго и славеа со 3:2. Претставникот на Саудиска Арабија сосема заслужено дојде до победата, а првиот гол го постигнаа по само четири минути игра преку Ал Десари од пенал. Фламенго дојде до изедначување преку Педро во 20-тата …

ВИДЕО | Ал Хилал го изненади Фламенго и се пласираше во финалето на Светското клупско првенство Read More »

Дневен хороскоп за 8 февруари: Избегнувајте тешки теми за дискусија

Ви го претставуваме дневниот хороскоп за 8 февруари, погледнете што ви предвидуваат ѕвездите за денеска. Овен Премногу сте строги кон колегите и лошо ги оценувате нивните постапки. Обидете се да се фокусирате на вашите обврски и да си ја гледате вашата работа. Се наоѓате во чувствителна фаза, затоа ќе биде подобро да ги одбегнувате оние …

Дневен хороскоп за 8 февруари: Избегнувајте тешки теми за дискусија Read More »